Mavic Comete Ultimate – nie tylko kobiety kochają buty!

mavic-comete-ultimate-5

Jakiś czas temu Mavic udostępnił informację o swoich najnowszych topowych butach szosowych. Od razu pojawiły się o nich artykuły w światowej prasie rowerowej. W większości już z tytułu mogliśmy się dowiedzieć, że ich koszt będzie wynosił $1,000. Niektórzy pisali wręcz: „Czy świat rzeczywiście potrzebuje butów kolarskich za $1,000?”. („Does the world really need a $1,000 cycling shoe?” http://www.bicycling.com/bikes-gear/first-look-mavics-1000-cycling-shoe).

Zmniejszenie zużycia mocy

Bicycling zaraz potem przyznaje, że jeżeli ktoś jest skłonny wydać tyle, by zaoszczędzić 15% mocy czyli do 4,2 wata przy każdym obrocie korbą, to buty powinny okazać się trafionym zakupem. Według testów Mavica, 70% kolarzy poddanych próbom w jednakowych warunkach w nowych Comete Ultimate i innym modelu szosowym tego samego producenta mogło wytrzymać dłuższą jazdę!

mavic-comete-ultimate-8

Najbardziej zaawansowane technologicznie buty wszech czasów. 

Zdaniem Mavica jeszcze żadne buty dotychczas nie wykorzystywały tylu innowacyjnych technologii. Prace nad ich powstaniem trwały trzy lata. But został zainspirowany obuwiem narciarskim i składa się z dwóch części: karbonowego korpusu i wymiennego wkładu. Mnie osobiście bardzo przypadł do gustu fakt, że wkładki te będą dostępne w trzech wariantach:

  • „rain ride” – na warunki deszczowe,
  • „hot ride” – o wyjątkowo dobrej cyrkulacji na upały,
  • „cold ride” – ciepłochronne na zimniejsze dni.

mavic-comete-ultimate-6Buty maja zapewniać wyjątkowo dobrą cyrkulację ciepła i wilgoci dzięki specjalnym materiałom, konstrukcji, cieńszej podszewce, specjalnie dobranej gęstości pianki i pięciu strefom wentylacyjnym w strategicznych miejscach. Dodatkowo w podeszwie znajdują się otwory, które ułatwiają wydostawanie się wilgoci z buta. Dzięki wszystkim tym zabiegom Comete Ultimate mają schnąć szybciej niż wszystkie inne dotychczas dostępne buty szosowe.

mavic-dolan-df4

Jeżeli to Was nie przekonuje, to są do tego całkiem ładne i pięknie się komponują z najnowszym rowerem torowym firmy Mavic Dolan DF4 ;).

Waga modelu to 240 g (rozmiar 8)

Więcej informacji znajdziecie na stronie Mavica: https://shop.mavic.com/en-int/comete-ultimate-shoe-c7293.html#1028=3320

oraz na Bicycyling.com: http://www.bicycling.com/bikes-gear/first-look-mavics-1000-cycling-shoe

Połącz się z Facebook