Imprezy rowerowe 2017

rower maraton

Jedna trzecia lutego za nami. Wszyscy już na pewno myślą o wiośnie, żegnają się w duszy z trenażerem. I choć pogoda w Polsce nie rozpieszcza, a temperatury wciąż poniżej zera, wyobrażają sobie pierwsze wiosenne ciepłe dni, pierwsze wypady na rower, pierwsze treningi, pierwsze starty. A w nadchodzącym sezonie będzie z czego wybierać. Poza najpopularniejszymi seriami, które mają się świetnie, pojawią się nowe, jak Solid MTB Maraton (http://solidmtb.pl/).

Gdzie sprawdzić terminy?

Jak zatem z całej tej masy wybrać najciekawsze wydarzenia? Ja najbardziej cenię bazę tworzoną przez http://www.czasnarower.pl/wyscigi. Mamy tam świetnie posegregowany wykaz imprez z dobrą możliwością filtrowania po cyklach i rodzajach wyścigów. Polecam również kalendarz BikeWorld http://kalendarz.bikeworld.pl/. Alfabetyczny wykaz serii znajdziecie również na stronie: http://mtb-xc.pl/2016/12/13/maratony-mtb-w-kraju-2017/.

Jedni dokonują wyboru według prestiżu imprezy, inni według lokalizacji, inni głównie według dni wolnych w swoim kalendarzu. Zależy, jak bardzo chcemy to traktować jako sport, jak bardzo jako rozrywkę.

rower wydarzenia

Najciekawsze wydarzenia

Niedawno opublikowano harmonogram imprez Vienna Life Lang Team Maraton (dawna Skandia). Inaguracja nastąpi po raz kolejny w Warszawie 22.04. Trasa powiedzie z Wilanowa przez Wał Zawadowski i nadwiślańskie osady. Trasa jak na rozgrzewkę przystało będzie bardzo szybka, płaska i twarda. 13.05 przeniesiemy się do Krakowa, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody, będzie można nieco mocniej poszaleć w terenie, na bardziej wymagającej technicznie trasie o dynamicznym profilu wysokościowym. Maratonów Vienna Life Lang Team odbędzie się łącznie 6. Pozostałe cztery wystartują w: Gdańsku (27.05), Krokowej (01.07), Dąbrowie Górniczej (16.09) i Kwidzynie (30.09).

Cykl Bike Maraton wystartuje natomiast w tym roku 8.04 w Miękini. Następnie będziemy mogli spróbować swoich sił w: Zdzieszowicach (22.04), Polanicy Zdroju (6.05), Wiśle (20.05), Jeleniej Górze (4.06) – UCI Marathon Series, Ludwikowcach Kłodzkich (17.06), Szklarskiej Porębie (08.07) – UCI Marathon kat. 63, Bielawie (22.07), Obiszowie (6.08), Wałbrzychu (9.09), podczas kieleckiego BIKE EXPO (23.09) i finałowo w Świerardowie-Zdroju (07.10).
Do Jeleniej Góry warto wybrać się dzień wcześniej, żeby podziwiać zmagania zawodników na Trophy Maja Race.

Nie można oczywiście zapomnieć o serii Pucharu Strefy MTB Sudety. To prawdziwa gratka dla miłośników ścigania w prawdziwym, naturalnym terenie. Zróżnicowane, świetnie przygotowane trasy i bardzo dobra organizacja. W 2017 roku przygotowano dla nas 7 wyścigów w: Bardo (14.05), Głuszycy (14.05), Walimiu (11.06), Bielawie (02.07), Pieszycach (20.08), Srebrnej Górze (27.08), i Jodłowniku (16.09).

Kalendarz imprez rowerowych w kraju nie może obyć się oczywiście bez Cezarego Zamany i jego Mazovia MTB Maraton. Pełny wykaz wyścigów znajdziecie na stronie http://www.mazoviamtb.pl/. Inauguracja natomiast nastąpi  2.04 w Józefowie. Do tej pory możecie zmagać się na ostatnich wyścigach Northec MTB Zimą w Mrozach (26.02) i Długosidle (12.03).

To oczywiście tylko kropla w morzu imprez na nadchodzący rok. Jest z czego wybierać, ale starty na szczególnie oblegane imprezy dobrze zarezerwować odpowiednio wcześniej. A teraz pozostaje wskakiwać na rower i cisnąć, bo wiosna zbliża się wielkimi krokami.

 

Połącz się z Facebook