Rowery Robina Williamsa

robinwiliams

Robin Williams zawsze był jednym z niewielu aktorów, których darzyłam wyjątkową sympatią. Normalnie nigdy nie pamiętam, jak osoba, na którą patrzę na ekranie się nazywa. Po prostu za mało filmów oglądam i zbyt małą wagę do tego przywiązuję. Nie lubię zaśmiecać mózgu rzeczami nieistotnymi. Jest dosłownie kilka takich osób, których nazwiska nigdy bym nie zapomniała i Robin Williams był jedną z nich (obok Woody Harrelsona, Jacka Nickolsona i kilku innych).

Tym bardziej wydawał mi się bliski przez wspólną pasję do rowerów. Wielokrotnie widziałam zdjęcia uśmiechniętego Williamsa na rowerze i zawsze myślałam sobie, że ten człowiek wie, co dobre. W końcu rower to najwspanialszy antydepresant.

Nie wiedziałam jednak, że Robin miał rowerów aż tyle. Dowiedziałam się niedawno, gdy cała kolekcja, licząca 87 sztuk została wystawiona przez dzieci aktora na aukcję charytatywną. Dochód z aukcji został podzielony między dwie amerykańskie organizacje wspierające niepełnosprawnych sportowców i nie tylko.

robinwiliamsrower

Początkowo przewidywano, że dochód powinien wynieść ok. $200.000, jednak przeszedł wszelkie oczekiwania i przekroczył $600.000. Najwyżej wylicytowanym rowerem nie okazały się wcale super nowoczesne szosówki Pinarello, Bianchi, Cervelo, czy Looka. Nie stały się nim również rowery bardzo rzadkie, o fikuśnych ramach, ani konstrukcje takie jak w pełni amortyzowany rowerek na malutkich kółkach. Najdroższym rowerem na aukcjach stał się jeden z single-speedów Robina: Colnago and la Carrera Futura 2000 – cukierkowy biały rower z  elementami chromu i ramą pokrytą kolorowymi kropkami. Sprzedano go za $40.000.

robinwiliamsrower

Nie wiem, czy na miejscu rodziny zdobyłabym się na podobną ofiarność. Chyba kilka najbardziej ulubionych egzemplarzy bym sobie zostawiła. Był to jednak piękny gest i szczerze podziwiam.

Całą kolekcję sprzedanych rowerów możecie obejrzeć pod linkiem: https://paddle8.com/auction/robin-williams/

Warto, bo sporo tam klasyków, ale nie tylko.

Opisy kilku ze sprzedanych rowerów znajdziecie  tu:

http://wrower.pl/wiadomosci/87-rowerow-robina-williamsa-na-cele-charytatywne,6479.html

Ten artykuł stał się dla mnie inspiracją i z niego dowiedziałam się o aukcjach.

robinwiliamsrowerrobinwiliamsrower

Połącz się z Facebook