Polska Goni Europę- jeszcze nie jest za późno, żeby się dołączyć!

polskagonieuropę

 

Polska Goni Europę  to konkurs będący częścią większego projektu Polska Goni Świat. Jest to pięcioletnia ogólnopolska kampania promująca regularną aktywność fizyczną. Począwszy od tego roku, będziemy co rok zdobywać kolejne kontynenty, a w ich ramach poszczególne punkty geograficzne.

Każda edycja składać się będzie z kilku równoległych konkursów. Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie, zespołowo, lub firmowo. Liczy się suma zarejestrowanych kilometrów przebytych przez uczestnika (lub grupę uczestników) podczas treningów biegowych albo jazdy na rowerze.

Jak się zarejestrować?

Żeby wziąć udział w konkursie trzeba:

  1.  Odwiedzić stronę: http://www.polskagonieurope.pl/,
  2.  Dokonać rejestracji.
  3.  Zainstalować aplikację „i-Sport’, która posłuży do rejestracji przebywanych kilometrów.
  4.  Jeżeli chcemy wziąć udział w rywalizacji w ramach zespołu, lub zespołu firmowego, musimy najpierw zarejestrować się jako uczestnik indywidualny a dopiero potem możemy założyć własną grupę, bądź zostać przyłączeni do już istniejącej grupy.
  5.  Następnie możemy zacząć kręcić i biegać, by zdobyć a najwięcej kilometrów. Po kolei zdobywamy w ten sposób różne kraje europejskie. Zdobycie kraju oznacza przebycie odległości równej odległości od wybranego punktu na Granicy Polski do stolicy danego kraju. Monitorowanie rankingów i wybieranie kolejnych krajów do podbicia możliwe jest poprzez platformę i-sport.pl.
  6.  Uczestnik sam może zdecydować czy chce zdobyć nagrodę za bycie najszybszym w zdobywaniu danego kraju, czy walczy o zdobycie jak największej ilości krajów.
  7.  Dodatkowo, każdy uczestnik może też wziąć udział w konkursie fotograficznym „DLAczego”. Wystarczy zgłosić pracę konkursową w postaci zdjęcia lub filmu, które odpowiadają na pytanie dlaczego angażujemy się w sport.

Konkurs zakończy się 11. listopada 2016 r., więc zostało jeszcze sporo czasu, żeby włączyć się do zabawy.

polskagonieurope
Do 2020 roku Polska będzie gonić Świat w pięciu edycjach:

I Edycja 2016 – Polska Goni Europę

II Edycja 2017 – Polska Goni Amerykę Północną

III Edycja 2018 – Polska Goni Amerykę Południową

IV Edycja 2019 – Polska Goni Afrykę i Australię

V Edycja 2020 – Polska Goni Azję

Nie przypadkowo start i koniec akcji pokrywają się z letnimi Igrzyskami Olimpijskimi (2016 – Rio, 2020 – Tokio). Kontekst olimpijski jest w akcji istotny. Podczas igrzysk, amatorzy dopingują swoim sportowcom, w okresie pomiędzy, to sportowcy będą dopingować swoje społeczeństwo w rozwijaniu kultury uprawiania sportu w codziennym życiu.

Organizatorem akcji jest firma I-Sport Sp. z o.o., patronat honorowy objęły: Polski Komitet Olimpijski, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz ISCA (International Sport and Culture Association). Jednym z patronów akcji została również Skandia.

 

Połącz się z Facebook