The Forager – rower gar – kuchnia dla Hugh Fearnley – Whittingstall.

hugh-with-forager-bike-1454933549800-12lsae2zcijse-630-80

Hugh Fearnley-Whitingstall jest angielskim szefem kuchni, który w ostatnich latach zdobył sporą popularność na świecie, prowadząc różne programy kulinarne, jak „Trzy Dobre Składniki” (Three Good Things on a Plate), czy serię programów River Cottage. Hugh jest orędownikiem powrotu do tradycyjnego stylu żywienia i gotowania. Specjalnie na jego potrzeby, angielska manufaktura Sven Cycles stworzyła niezwykły rower.

forager-bike-in-action-1454933549796-sx56u9q6pk83-630-80

Połączono w nim angielską klasykę z cargo bike’iem do specjalnych zadań gastronomicznych. Inspiracją do powstania tej dziwnej konstrukcji był Land Rover serii 1. Trzeba przyznać, że podobieństwo jest nie do przeoczenia. Zaczynając od koloru (angielska ciemna zieleń), na gabarycie kończąc. The Forager jest kwadratowy, kanciaty, zwalisty. Rama powstała na bazie oryginalnego klasycznego projektu z 1930 roku. Klasyczną zieleń zestawiono z sakwami i koszami w kolorystyce khaki i beżu, do tego skórzane siodło Brooksa (moim zdaniem tu twórcy akurat trochę zmaścili, bo lepiej by wyglądało siodło z serii cambium). Niech jednak nikogo nie myli klasyczny wygląd i rodowód konstrukcji, bo rower wyposażono także w nowoczesne rozwiązania techniczne.

Przednie koło roweru to głośny niedawno w Internecie produkt Loop Wheels. W konstrukcji koła zrezygnowano z użycia szprych na rzecz trzech koliście wygiętych karbonowych listew. Dzięki temu rozwiązaniu,  koło amortyzuje drgania podczas jazdy, a w tym przypadku amortyzacja jest kwestią dość istotną. W końcu rower ma dowieźć Hugh w trudno dostępne miejsca, dźwigając ciężar całego kucharskiego ekwipunku.

Przednia piasta roweru posiada wbudowane dynamo, które nie tylko zasila oświetlenie, ale także odprowadzono od niego ładowarkę USB z portem na mostku kierownicy. The Forager posiada biegi w piaście a skuteczne hamowanie całej tej masy maja zapewnić hamulce tarczowe.

Do roweru dołączono cały arsenał akcesoriów niezbędnych przy polowym gotowaniu:

  • garnki i patelnie,
  • talerze i naczynia z włókien sosnowych,
  • termos i butlę na wodę ze stali nierdzewnej,
  • deskę do krojenia z odzyskanego pokrycia jachtowego,
  • noże Opinela, osełkę, hak,
  • demontowalny kosz wiklinowy,
  • przenośny grill.

forager_bike-1454694669228-1o2vw7sx594o7-700-80forager-bike-basket-1454933549796-894mlmuf5wu2-630-80

The Forager to jednak nie tylko projekt na potrzeby jakiegoś telewizyjnego celebryty. Każdy może zamówić własny egzemplarz. Szkopuł tkwi jedynie w cenie. Za w pełni wyposażonego Foragera trzeba będzie zapłacić £3.900. Ale kto bogatemu zabroni?

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o projekcie, informacje .znajdziecie tu:

http://www.bikeradar.com/commuting/news/article/is-this-the-ultimate-bike-for-foodies-and-foragers-46323/

Rower będzie też można zobaczyć na żywo podczas targów Bespoked w czerwcu w Brystolu oraz na targach lokalnych Hugh, River Cottage May Food Fair

Warto też zajrzeć na stronę domową Sven Cycles i poogladać ich dotychczasowe projekty: http://www.svencycles.com/#!bicycles/cee5

Połącz się z Facebook