The Hummingbird, czyli rowerowy koliber zatriumfował na Kickstarterze.
3 (11)
The Hummigbird to składak przyszłości, który został zareklamowany jako potencjalnie najlżejszy składak na rynku. Projekt wystartował na Kickstarterze 11. listopada i szybko przekroczył wymaganą pulę £ 50.000 . Tym sposobem już wiadomo, że projekt doczeka się realizacji, a szczęśliwi darczyńcy otrzymają swoje limitowane, jednobiegowe egzemplarze Kolibra na 16” kołach, w promocyjnej cenie £ 990.

Link do filmu reklamowego: https://youtu.be/Ir5AdL5JrWQ

The Hummingbird z założenia miał stać się idealnym rowerem do poruszania się po mieście. Jego ramę i widelec wykonano z karbonu, ponieważ jest lekki i tłumi drgania. Tylną część ramy wykonano z wycinanego aluminium. Rama jest zaprojektowana w taki sposób, że rower można złożyć jak szwajcarski scyzoryk. Najważniesza w całym projekcie była jednak masa roweru a ta wynosi zaledwie 6,5 kg, dzięki czemu nawet osoby o wątłej budowie, dzieci i staruszkowie spokojnie poradzą sobie ze złożeniem i przeniesieniem pojazdu do domu, pociągu, czy biura. Twórcy Kolibra twierdzą, że najbliższy mu masą produkt konkurencji waży o 3 kg więcej.

1 (11)

Rower będzie sprzedawany w trzech wariantach: jednobiegowy na 20” kołach, pięciobiegowy na kołach 16” i pięciobiegowy na 20”. Ich ceny bedą wynosić odpowiednio: £ 1750, £ 1750 i £ 1890. Do sprzedaży masowej rowery powinny trafić w sierpniu 2016, ale osoby, które wykupiły na Kickstarterze limitowane egzemplarze, otrzymają swoje już w czerwcu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta: http://hummingbirdbike.com/.

56

Połącz się z Facebook