Biehler Muscle Support Compression Base Layer – koszulki termiczne podtrzymujące mięśnie.

bike-rain1

Niemiecki producent odzieży sportowej Biehler, wypuścił nową linię koszulek na rower. Muscle Support Base Layer (nazwa długa, więc będziemy ją roboczo nazywać MSBL) to przede wszystkim koszulka termiczna. I jako taka spełnia te same funkcje, co większość podobnych produktów. Stanowi idealną bazę pod strój kolarski. Głównym zadaniem pierwszej warstwy jest wspomaganie gospodarki cieplnej organizmu – w lato odprowadza nadmiar wody od ciała tym samym wspomagając chłodzenie organizmu, zimą utrzymuje ciepło (również przy okazji odprowadzając nadmiar wypoconej przez nas wody).

Poza tym MSBL pełni jednak jeszcze funkcję dodatkową. Materiał został utkany w taki sposób, że obszary o różnej gęstości przędzy otulają nasze mięśnie. Dzięki uciskowi poprawia się krążenie krwi podczas wysiłku, dzięki czemu czujemy mniejsze zmęczenie. Zmniejszają się drgania mięśni, a to poprawia wydajność i ułatwia późniejszą regenerację. Ponadto, jak na koszulkę termiczną przystało, jest super wygodna oraz zapobiega przykrym zapachom. Materiał wykonania to w 80% poliamid, a w 20% elastan Materiał jest lekko szorstki i wykończony miękkimi, płaskimi szwami. Brakuje mi jedynie podziału na wersję damską i męską. Z resztą z tabeli rozmiarów zamieszczone na stronie produktu wynika, że koszulki są raczej dedykowane dla mężczyzn (Foch!).
Koszulki Biehler występują w czterech rozmiarach. Warto się przed zakupem zapoznać ze wspomnianą wcześniej tabelą, bo źle dobrany rozmiar może zniwelować wszelkie właściwości uciskowe i termiczne koszulki. Zamówień można dokonywać tylko przez stronę producenta. Firma Biehler ma bowiem politykę ekologiczną. Wszystkie koszulki wykonywane są ręcznie i tylko na zamówienie. Dzięki temu nie produkują więcej, niż potrzeba, wytwarzają mniej odpadów i nie zanieczyszczają środowiska na marne.
Więcej informacji (niestety tylko po niemiecku) znajdziecie na stronie producenta:

http://www.biehler-shop.de/detail/index/sArticle/212/sCategory/10
Cena jednej koszulki to 69,90 euro.

Połącz się z Facebook