Bike Days Festiwal Filmów Rowerowych we Wrocławiu

2014_06_07_Bike-Days_Welo_2400

 

W dniach 12-14 czerwca kolejny raz będziemy mogli uczestniczyć w wyjątkowym rowerowym wydarzeniu. W Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbędzie się druga edycja Bike Days. Zaczęło się od rowerów, pasji, podróży. Potem pojawiła się chęć działania na bardziej społecznym polu. Popularyzacji kolarstwa, wychodzenia do szerszego grona odbiorców. Z tej chęci w 2013 roku powstał pierwszy pokaz 3. filmów o tematyce rowerowej, a w 2014 roku pierwszy wielki festiwal o tematyce rowerowej, ostrokołowej i podróżniczej połączony ze wspólną zabawą, wyścigami miejskimi, piknikiem na welodromie.

Cieszył się tak wielkim zainteresowaniem i aprobatą uczestników, że organizatorzy poczuli się zmotywowani a wręcz zobligowani do kontynuacji. Dzięki ludziom, którym chce się chcieć ponownie będziemy mogli stać się uczestnikami pięknej rowerowej fiesty.

W tym roku hasłem przewodnim festiwalu będzie „Rower i kultura to synonimy”. Dokładny program jeszcze nie jest znany ale na festiwalu zobaczycie m.in.:

  • polską premierę filmu „For the love of mud”- hołdu Benedicta Campella dla kolarstwa przełajowego,
  • „Melons, trucks and angry dogs” Kristiana Ansada i Martia Gillucka – folm o wyścigu z Londynu do Stambułu, w którym uczestnicy w dwa tygodnie mają do pokonania ssamotny dystans 3100 km
  • „Tokyo to Osaka” w reżyserii Nica Hilla o pędzących przez peryferie ostrokołocach
  • „Nowe Dynasy” o Warszawaskim torze kolarskim Orzeł w reżyserii Katarzyny Krapacz.

Łącznie widzowie zobaczą 12 filmów z całego świata pogrupowanych w 4 bloki tematyczne. Poza tym będzie można wziąć udział w tradycyjnym wyścigu miejskim oraz w pikniku na Welodromie.

Start imprezy: 12. czerwca 2015, godzina 17:00

Kino Nowe Horyzonty

  1. Kazimierza Wielkiego 19a, 50-077 Wrocław

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/1646777842224181/

bikedays.pl

Połącz się z Facebook