European Cycling Challenge – zawalczmy o nasze miejsca na podium!

W tym roku już po raz trzeci europejskie miasta zmierzą się w konkursie na najbardziej rowerowe miasto. Co roku coraz więcej miast podnosi rękawicę rzuconą przez Bolonię w 2012 roku.

Mieszkańcy mogą dołączyć do wybranej drużyny miasta, w którym żyją, pracują, lub dojeżdżają do niego rowerem np. na uczelnię.

By dołączyć do akcji, trzeba wejść na stronę projektu:

http://www.cyclingchallenge.eu/european-cycling-challenge-20015

zarejestrować się w wybranej drużynie i zainstalować bezpłatną aplikację na smartphona: Cycling365. Każda osoba może zapisać się do tylko jednej drużyny. Zaliczane będą tylko trasy komunikacyjne, czyli nie można rejestrować przejazdów sportowych i turystycznych. W tym celu wprowadzono pewne zaostrzenia: prędkość średnia musi wynosić do 25 km/h, maksymalna – do 40 km/h, dystans do 30 km. Jeżeli nie posiadacie smartphona, możecie wprowadzać wyniki ręcznie na stronie kampanii. Osoby, które dołączą po 1. maja, mogą wprowadzić również ręcznie trasy, które przejechały od 1. maja do dnia rejestracji.

Akcja potrwa od 1. do 31. maja. Później wyniki zostaną zliczone i na ich podstawie zostaną wyłonieni zwycięzcy w kategoriach: najdłuższy łączny dystans przejechany przez mieszkańców oraz najbardziej rowerowe miasto ( w tej drugiej kategorii łączny dystans zostanie przeliczony na liczbę mieszkańców).

W nadchodzącej edycji weźmą udział 32 europejskie miasta, z czego pięć z Polski: Warszawa, Gdynia, Łódź, Gdańsk, Wrocław. Trzy pierwsze startowały również zeszłym roku i zajęły bardzo wysokie miejsca w rankingu największej przejechanej liczby kilometrów: Warszawa- pierwsze, Gdynia – piąte, a Łódź – drugie. Najbardziej rowerowym miastem został Telsiai District z Litwy. Polacy lubią rywalizować, a w tym roku rowerzystów jest jeszcze więcej, więc zawalczmy o utrzymanie tej wysokiej klasyfikacji.

Dla Warszawiaków dodatkową motywacją może stać się fakt, że czas trwania akcji pokrywa się z Warszawskim Badaniem Ruchu. Nawet jeżeli ten nasilony ruch rowerzystów będzie trochę sztuczny, urzędnicy będą musieli się z nami bardziej liczyć przez kolejne lata (a poprzednie takie badaie w Warszawie miało miejsce 10 lat temu!)

Zatem, rejestrować się, instalować aplikacje i kręcimy kilometry kto tylko może dla swojego miasta!

Więcej:

http://wrower.pl/wiadomosci/european-cycling-challenge-polskie-miasta-staja-do-rywalizacji,6256.html

http://www.cyclingchallenge.eu/passate-edizioni/european-cycling-challenge-2014/

Połącz się z Facebook