Skandia Maraton 2014 – relacja z Krakowa

Blisko 60 tys. przejechali uczestnicy krakowskiej edycji Skandia Maraton Lang Team w ramach akcji „Pozytywne obroty”. Dzięki temu 14,7 tys. zł zostanie przeznaczone na zakup rowerów dla podopiecznych z domów dziecka.

Charytatywna akcja „Pozytywne obroty” cieszy się olbrzymim powodzeniem podczas tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team. Pomysł jest prosty. Skandia i Lang Team za każdy przejechany kilometr na ustawionych w miasteczku kibica trenażerach płacą 3 zł.

Dodatkowo każde pięć kilometrów przejechane przez zawodników wyścigu – w kategoriach mini, medio, grand fondo – jest warte złotówkę.

Kilometry wykręcone na trenażerach i przejechane na trasie Skandia Maraton Lang Team są zamieniane na pieniądze, z których finansowany jest zakup rowerów dla podopiecznych z domów dziecka.

Do tej pory, podczas krakowskiej i warszawskiej edycji, ich uczestnicy przejechali wspólnie ponad 93 tys. kilometrów i uzbierali razem 23,3 tys. zł. A to dopiero początek naszej akcji – będziemy ją powtarzać na każdym planowanym maratonie.

A jakie emocje towarzyszyły samemu wyścigowi? Na starcie wyścigu Skandia Maraton Lang Team w Krakowie stanęło ponad 1500 zawodników. To rekord frekwencji w historii naszego cyklu. Wśród mężczyzn najszybszy był Mariusz Kowal, a wśród kobiet jako pierwsza na metę przyjechała Anna Szafraniec.

Przed startem wyścigu martwiliśmy się o pogodę. Niepotrzebnie. Po prawie całym tygodniu w towarzystwie deszczu i chmur, uczestników wyścigu powitało słońce. Przed startem z zawodnikami przywitał się Czesław Lang. – Ponad półtora tysiąca uczestników to nasz nowy rekord – cieszył się organizator cyklu wyścigów.

W kategorii mini jako pierwszy przyjechał na metę Grzegorz Kubaczka (ag.architekci.pl), a najszybszą zawodniczką była Zofia Rzeszutek z MLKS Baszty Bytów. Tutaj wyniki klasyfikacji mini.

Kategorię medio zwyciężył Grzegorz Czytyrko (Cycling Team Olsztyn), wśrod kobiet triumfowała Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów). Zwycięzcą PREMII SHIMANO został Oskar Pluciński. Pełne wyniki klasyfikacji medio.

Na najdłuższym dystansie liczącym 88 kilometrów Grand Fondo Mariusz Kowal (JBG-2 Professional MTB Team) wyprzedził o zaledwie sześć sekund Dariusza Batka (Sante BSA Whistle Team). Batek zwyciężył natomiast w PREMIII SHIMANO, gdzie wykręcił lepszy czas niż Kowal – o jego zwycięstwie decydowała sekunda. Trzeci na metę przyjechał Bartosz Banach (Hotel Cztery Brzozy Gdańsk). Wśród pań nie było niespodzianek. Wygrała Anna Szafraniec z Kross Racing Team. Wyniki.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna Eurobike Kaczmarek Electric Team, która okazała się szybsza od załogi drużyny Hotel Cztery Brzozy Gdańsk i Reanult Eco 2 Team. Wyniki klasyfikacji generalnej.

Dziękujemy za Wasz udział i zaangażowanie. Zapiszcie się już teraz na edycję w Bytowie i potwierdzcie swoją obecność na facebook’owym wydarzeniu 🙂